Fotovoltaikus rendszerek telepítése Füzesabony településen |
![]() |
![]() |
Fotovoltaikus rendszerek telepítése Füzesabony településen
címen, amely a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium - mint támogató döntése alapján - nyertes pályázat lett és vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A beruházás befejeződött.
A Fotovoltaikus rendszerek telepítése Füzesabony településen KEOP-4.10.0/N/14-2014-0243 jelű pályázat az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával megvalósuló projekt.
A települések Önkormányzatainak, valamint a hozzájuk tartozó intézmények fix kiadásainak legnagyobb részét a munkabéreken felül jellemzően az üzemeltetési költségek teszik ki, melyek aránytalanul magasak, az épületek hőtechnikai valamint gépészeti hiányosságaiból adódóan. Az Önkormányzat az aktuális a pályázati lehetőségek és azok követelményeinek figyelembevételével pályázatot nyújtott be a KEOP-2014-4.10.0/N azonosítószámú, "Fotovoltaikus rendszerek kialakítása" című konstrukció keretin belül, melyben az Önkormányzat fenntartásában álló intézmények napelemes rendszerrel történő fejlesztésének koncepcióját a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium támogatásra érdemesnek ítélt. A napelemes rendszerek működésének célja, hogy segítségükkel a napsugárzást közvetlenül felhasználható váltakozó árammá alakítható. A napelemes rendszerek működésének alapelve, hogy un. fotovillamos elemek segítségével a napból érkező elektromágneses sugárzást közvetlenül egyenárammá alakítja. Az energiaátalakítás során a sugárzás elnyelődéskor mozgásképes töltéssel rendelkező részecskéket generál, amelyeket a modulban az elektrokémiai potenciálok, illetve az elektron kilépési munkák különbözőségéből adódó beépített elektromos tér rendezett mozgásra kényszerít, ennek eredményeként elektromos áram jön létre. Az egyenáram inverter segítségével kerül váltakozó árammá alakításra, mely már közvetlenül felhasználható. A napelemekkel a termelt energia előállításának időpontja a legtöbb esetben nincs összhangban az energiafelhasználással. A termelés és felhasználás eltérő időpontjából eredő elszámolási problémák kezelésére alkalmazzák az ad-vesz mérőket, mint a jelen fejlesztés tárgyát képező épületek esetében. Ezek működésének lényege, hogy a termelt, de fel nem használt energiát a hálózatba táplálhatjuk, majd amikor szükséges, vételezünk a hálózatból, ezen értékeket az óra összegzi és ez által a szolgáltató csak a vételezett és hálózatba termelt energiamennyiség különbségét számlázza a fogyasztó részére. A beruházás eredményeképpen, az Önkormányzat épületei környezettudatosan üzemeltethetőek, melynek következtében, éves szinten közel 40500 kWh elektromos áram termelhető meg, tisztán, megújuló energiahordozó felhasználásával, valamint közel 38 tonna/év értékkel csökkenthető az üvegházhatású gázok kibocsátása. |
Hírdetés
Pályázatok
KEOP-5.7.0/15-2015-0284
Teleki Blanka Általános Iskola
épületének korszerűsítése
EFOP-3.9.2-16-2017-00012
Építs jövőt! Új esély program
Füzesabony és térsége
EFOP-1.2.11-16-2017-00048
Életpálya ösztönzés Füzesabonyban
EFOP 1.5.3-16-2017-00051
Építsünk együtt jövőt!
Közösségerősítés
Füzesabony térségében
KÖFOP-1.2.1-VEKOP-16-2017-01067
Füzesabony Városi Önkormányzat
ASP központhoz való csatlakozása
EFOP-4.1.7-16-2017-00142
Új Tér Új Távlatok Új Művelődés
VP6-7.2.1-7.4.1.2-1
Közös gépbeszerzés
Füzesabony-Szihalom-Dormánd
településekre