logo     

Tisztelt Látogató!

Füzesabony polgármestereként köszöntöm Önt!

Városunk új korszak előtt áll, a fejlődés, a növekedés évei következhetnek és mindezt internetes honlapunkon is igyekszünk bemutatni.

Célunk, hogy a megújult önkormányzat Füzesabony lakóinak összefogásával a térség valódi központjává emelje a települést. Ebben a munkában számítunk minden segítő szándékra, ötletre, szeretnénk városunkra irányítani a környék vállalkozóinak figyelmét is. Nem titkolt szándékunk, hogy Füzesabony legyen Észak-Magyarország logisztikai kapuja, amihez kiválóak a földrajzi adottságai.

Városunk történelme is gazdag, ezen a területen kőkori, illetve bronzkori telepek nyomait tárták fel a régészek.

A település nevét 1261-ben említik először írásos források Obon alakban, amikor IV. Béla király megerősítette az egri püspökséget, "az egri völgy falvainak, közöttük Füzesabonynak, a szent királyok óta élvezett birtokjogán". 1552-ben a török elpusztította, de rövidesen újranépesült. Rövid időre világiak birtokába került a település, de már 1627-ben szintén az egri püspök szedte a dézsmát. Füzesabony lakóinak száma 1828-ban 2222 fő volt, teljes egészében római katolikus vallásúak.

A település fejlődésére ösztönzően hatott a század második felében megindult vasútépítkezés. 1895-ben új iskolát építettek, 1897-ben létrehozták az Önkéntes Tűzoltó Egyesületet és Sportklubot. 1898- ban ingyenes népkönyvtár felállításáról döntöttek az akkori honatyák. 1913-ban megkezdődött a község villamosítása. A XX. század elejétől a falu az egri járáshoz tartozott, mint nagyközség, Pusztaszikszó külterülettel. A lakosság létszáma ekkor már meghaladta a hatezret. A település 1950. október 1-től önálló tanácsú község, majd 1970-ben nagyközség, 1983-ban városi jogú nagyközség és végül 1989. március 1-jén városi rangra emelkedett.

A mezőgazdaság korábban is vezető szerepet töltött be a település életében, fontos megélhetési forrás volt. Célunk, hogy tovább fejlesszük ezt az ágazatot, hiszen Füzesabonynak óriási lehetőségei vannak a jó minőségű élelmiszerek előállításában és piacra vitelében.

A települést otthonosabbá, vonzóbbá kívánjuk formálni, hogy a fiatalok itt maradjanak és megtalálják számításukat.


Bízom az együttműködő támogatásukban, a közös munka eredménye csak a siker és a fejlődés lehet!

Nagy Csaba
polgármester

 

Holnapunkon kizárólag az oldal működéséhez feltétlenül szükséges és munkamenet támogató, az egyes felhasználói munkamenetek azonosítására szolgáló sütiket (cookies) használunk a GDPR 6. cikk (1) bekezdésének e) pontja szerinti jogalap mellett, az adatkezelő egyes közfeladatainak ellátása céljából.
Adatkezelési tájékoztató